Õpetajad

Meie õpetajad on lauljate sõbrad ning rõõmsad kaasteelised.

Külli Lokko

Koorikooli looja ja juht, dirigent 

Külli Lokko
Külli Lokko CV-sse mahub 30 aastat tööd erinevate laste- ja noortekooridega, 33 välisreisi ja nende korraldamine neljas erinevas maailmajaos, 38 võistluskategooriat erinevatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel ning sajad kontserdid Eestis ja kaugemal. Külli “raskekahurväeks” on täna E STuudio noortekoor ning Elleri tütarlastekoor, kes mõlemad on ka Tartu linna esinduskoorid. Selle väega on võidetud Corki koorikonkurss Iirimaal, esinetud New Yorgi kuulsal Carnegie Halli laval, saavutatud Grand Prix (üldvõit) Euroopa karikasarja Seghizzi koorikonkursil Itaalias, võidetud vabariikliku segakooride võistulaulmine “Tuljak”, saavutatud üldvõit Derry koorikonkursil ning pälvitud Grand Prix XIV Eesti Kammerkooride Festivalil. See ongi koos kasvamine, mille eest on Külli oma lauljatele väga tänulik. Aga tema soov on kasvada veel. Kuidas ja miks? Külli on pikka aega kandnud hinges lubadust oma isale, kes oli aastakümneid hea ja lugupeetud koolijuht, et viib ellu ühe mõtte ja loob kunagi oma koori- ja tantsukooli. Külli isa oli väga julgustav ja arvas, et see soov läheb kunagi täide. Nüüd, kui isa vaatab tema rändamisi ja tööd juba ammu kusagilt pilvepiirilt, loobki Külli unistatud kooli oma parimate kaaslastega, kes on tema kõrval ja mitte seljataga, et veel enam koos kasvada.

Sander Tamm

Dirigent ja hääleseadja
Sander Tamm
Sanderi tee muusikas sai alguse 1996. aastal Tartus Heino Elleri nimelise muusikakooli ettevalmistusosakonnas plokkflöödi erialal. Tänu võrratule õpetajale Anneli Kuusele on ta muusikuametile truuks jäänud tänini. 2015. aastal lõpetas Sander Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia dirigeerimise osakonna professor Tõnu Kaljuste juhendamisel. Oma suurt energiat ja õhinat on Sander saanud rakendada paljudes erinevates muusikavaldkondades nii instrumentalisti, laulja, dirigendi kui ka korraldajana ja seda põnevatel meistrikursustel, konkurssidel, Eesti Rahvusmeeskoori ja Eesti Filharmoonia Kammerkoori kontserttuuridel, samuti Estonia teatri- ja Nargen Opera ooperiproduktsioonides. Oma armsate koorilauljatega kammerkoorist Crede, Tallinna Ülikooli Kammerkoorist ja Virumaa Poistekoorist on toodud mitmeid võite koju nii lähemalt kui kaugemalt. Eredalt on Sanderil meeles inspireerivad hetked koos Sian Edwarsi, Patrick Russilli, Susan Bullocki ja muidugi Eric Whitacrega. 2016. aastast on Sander The Hangzhou Boys’ Choir School juht ja peadirigent. Lisaks briti koorimuusika ja kultuuri tutvustamisele on tema pädevuses ka Academic Board of Royal Schools of Music ja General Certificate of Secondary Education kvalifikatsioonide ettevalmistus. Kooriruumist väljaspool meeldib talle reisida, olgu selleks lõõgastav puhkus rannaliival, aktiivses linnaruumis või looduskeskkonnas. Sander võib pikalt vestelda inspireerivatest filmidest ja raamatutest ning nende kohta soovitusi jagada. Lisaks on ta meister värvikate inimeste parodeerimises. Sander on öelnud: „On õnn olla E STuudio koolipere liige. Esimene kontakt E STuudio ja Külli Lokkoga leidis aset pea 10 aastat tagasi, mil ma lauljana kooriridades põnevatest suurteoste ettekannetest ja konkursist Norrasse osa võtsin. Just tänu E STuudio Kammerkoorile sain ma end esimest korda 2011. aastal kvalifitseeritud dirigendiks nimetada, sest Külli usaldas mind tookord koori ette juba vaid mõned kuud pärast meie esmatutvust, võimaldades mul siis kaitsta G. Otsa nimelise Muusikakooli dirigendidiplom. Avatud, kaasav ja julgustav lähenemine, usaldusväärne ja sõbralik õhkkond on olnud märksõnadeks iseloomustamaks E STuudio vaimsust. Samu omadusi olen püüdnud ka ise oma töös prioriteediks seada, et lapsed, noored ja täiskasvanud tuleksid rõõmsa meele ja naeratava näoga proovi ning lahkuksid sealt veelgi paremate, julgemate ning ühiskonna protsessides aktiivsemate osalejatena.“
Ele Millistfer
Lauluõpetaja ja näitleja
Ele Millistfer
Ele Millistfer on laulja, muusikaliartist ja lauluõpetaja, kes on osalenud muusikalides „Miss Saigon”, „Oliver” (Nancy), „Rent” (Mimi), „Draakon” (Elsa). Ta on mänginud Sheela rolli muusikalis „Hair” rahvusvahelistes truppides Saksamaal, Taanis ja Rootsis. Muusikalis „Les Miserables” on Ele loonud kaks suurepärast rolli kolmes eri lavastuses: Fantine 2017. aastal Vanemuise teatris esietendunud ja ka praegu mängukavas olevas lavastuses, 2013/2014 hooajal Tampere Teatris ning Eponine´i roll 2001. aastal Tallinna Linnahallis. Veel näeb teda Vanemuise laval muusikalis „Mamma mia!“ Donnana ning 2018. aasta novembris esietenduvas muusikalis „Kaunitar ja koletis” proua Teekannu rollis. Ele on laulnud festivalidel Jazzkaar, Pärnu Jazz, Pori Jazz jt. Ta kirjutab ja esitab omaloomingut, pop- ja jazzmuusikat. Õpetajana on Ele töötanud Kaari Sillamaa Kaunite Kunstide koolis, Maardu Kunstide koolis ja Viljandi Muusikakoolis. Hetkel on ta lauluõpetaja ja lasteteatri juhendaja Suure-Jaani Muusikastuudios ja juhendab Pilistvere koguduse Noorteansamblit.
Helen Kirsi
Lauluõpetaja, koormeister, hääleseadja ning laulja
Helen Kirsi
Helen on olnud muusika sees kogu oma elu, õieti ei mäletagi ta aega, mil tema ümber ei oleks lauldud või pilli mängitud. Heleni muusikuks kasvamise tee sai alguse Rakvere Muusikakoolis viiuli erialal õppides. Helen on paljud kaasteelised ja ka eluaegsed sõbrad saanud Heino Elleri nimelisest Tartu muusikakoolist, kus ta õppis rütmimuusika laulu erialal. Esialgsed arglikud katsetused oma tee leidmiseks said alguse just seal. Suurem huvi ja võib öelda, et ka fanatism lauluõpetuse vastu tekkis Helenil Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias ja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias Sirje Medelli ja Leelo Talviku käe all õppides. Nende professionaalsus ja teadmistepagas on palju kujundanud Heleni oskusi muusiku ja lauluõpetajana. Helen töötab lauluõpetajana Otepää Muusikakoolis ja Palamuse Laulustuudios. Suure osa tema elust moodustab Kammerkoor Helü, mille armsad lauljad lubavad tal iganädalaselt neile öelda, mida ja kuidas nad teha võiksid, et hääl kenasti välja tuleks. Selle aasta aprillis oli Helenil suur au kujundada Kalli Pikase tantsulavastuse “Sinine” muusikaline pool. Täiesti uus maailm täis liikumist, rütme ja eneseleidmist. Põnevaks väljakutseks kujuneb augustis Palamusel etenduv laste- ja noortemuusikal “Kullaketrajad”, mille muusika autoriks on samuti Helen. Huvitavad tegemised, inspireerivad inimesed ja armastus muusika, laulu ja lava vastu on teinud Helenist tänase inimese, mille üle on Helen väga tänulik.
Andre Laine

Tantsuõpetaja, tantsija, tantsude lavastaja ning liikumisjuht

50247471_10210730224811351_5796146614645030912_n
Andre on lõpetanud Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia tantsukunsti eriala ja ei kujuta oma elu ilma tantsuta ette. Andre on Põlvamaal tantsujuhina ja -loojana tegutsenud üle 15 aasta. Viimased 12 aastat on ta töötanud ka Põlvas Meie Stuudios tantsuõpetajana. Hetkel on Andre enda ümber koondanud tugeva tuumiku noori tantsujuhte Lõuna-Eestis, kellega käsikäes on ellu kutsutud mitmeid toredaid maakondlikke ja vabariiklikke suurüritusi (Kagu-Eesti tantsupidu, Vabariiklik tantsutüdrukute festival-võistlus, iga-aastased suvelaagrid), mis ei ole suunatud ainult noortele, vaid kus osalevad igas vanuses tantsijad. Andre puhul on ühendatud töö ja hobi. Lisaks on tal kogu aeg käsil üks või mitu projekti: kontsert, festival, tantsupidu vm. Ta on tohutu ideede generaator – lisaks oma üritustele pakub ta huvitavaid mõtteid kõigile, kes oma murega tema poole pöörduvad. Andre on koreograafiat teinud mitmetele muusikalidele, nagu “Shrek”, “Karlsson katuselt”, “Mamma mia”. Kahelt maailmameistrivõistlustelt on tagasi tuldud hõbemedaliga. Andre motoks on “Tantsides läbi elu”.
Sander Lebreht

Tantsuõpetaja ja tantsija

Sander Lebreht
Sander Lebreht on aktiivne noor, kes ei kohku ühegi väljakutse ees. Ta õpib Tartu Ülikoolis arvutitehnikat ning on tantsuõpetaja ja koreograaf Eesti suurimas tantsukoolis Shaté. Ta on ennast täiendanud USAs ning pidevalt tegev üle-eestilistes projektides nagu nt Kuldne Karikas. Sander usub, et kui ise naeratada, siis muutub ka ümbritsev maailm helgemaks.

Karel Vähi

Rahvatantsuõpetaja ja tantsija

Karel-Vähi
Karel on alati pühendunud tantsuõpetaja ja tantsija, ta armastab inimestega töötamist ja ta on öelnud, et tal on suur õnn jagada oma teadmisi tantsust ja liikumisest lasteaialastest aastakümnete pikkuse tantsukogemusega tantsijateni. Ja mis seal salata, just laste silmist ja juttudest kuuleb ja näeb neid kõige siiramaid ja ehedamaid emotsioone sellest, mida liikumine neile pakub. See on Karelile suureks inspiratsiooniks. Kuna eesti rahvatants on talle kõige südamelähedasem, on Karel lõpetanud Rahvatantsujuhtide kooli ning pärast seda osalenud nii maakondlike kui üleriigiliste tantsupidude loomeprotsessis. Kareli suureks südamesooviks on, et lapsed mõistaksid ja hindaksid Eesti kultuuri rikkust ja selle väärtust.
Daniel Levi Viinalass

Muusik, laulja ja muusika looja

Daniel Levi Viinalass
Daniel on enda kohta öelnud järgmist: „See pole vist mingi uudis, et mulle meeldib lastega aega veeta ja koos laulda. Ma olen ise üks paras laps, seega tunnen, et suhtleme justkui ühel sagedusel. Kui saan olla kellegi jaoks väikeseks julgustuseks või inspiratsiooniks, siis tunnen, et olen oma eesmärgi täitnud.”