Õppesuunad

Põhiõppekava

E STuudio kooride eduloos on klassikaline koorimuusika olnud väga erilisel kohal. Heliloojate tippu kuuluvate Eesti koorimuusika suurkujude Arvo Pärdi, Veljo Tormise, Tõnu Kõrvitsa, Pärt Uusbergi jt loomingu esitamine on toonud E STuudiole ja Eestile tuntust ja säravaid tulemusi kõige erinevamatel rahvusvahelistel koorikonkurssidel. Nüüd on aeg neid kogemusi koostöös noorte ja särtsakate õpetajatega edasi anda E STuudio koori- ja tantsukooli lastele ja noortele. Lisaks klassikalisele koorimuusikale kuulub repertuaari ka popmuusika, teatri-, muusikali- ja filmimuusika, samuti pärimusmuusika. Noodilugemise oskus ei ole põhiõppesse astumise eelduseks.

E STuudio üheks kaubamärgiks on kujunenud ka laulmist saatev tantsuline liikumine. Lisaks koorilaulule on meie kooli põhiõppekavas liikumis- ja tantsutunnid, et pakkuda lastele ja noortele mitmekülgset muusikalist eneseväljendust ja arengut. Liikumis- ja tantsutunnid meie noorte õpetajate juhendamisel on kõikide laste lemmikud eelkõige just erinevate stiilidega katsetamise ja vaheldusrikaste tundide tõttu. Põhiõppekava tunnid toimuvad vanusegruppide kaupa kahel päeval nädalas: 90 min koorilaulu ja 45 min liikumist.

Soolo- ja ansamblilaul

Koos tuntud muusikute ning lauljatega saavad meie õpilased avastada põnevat muusika- ja laulumaailma lisaks põhiõppele ka ansambli- ja solistiõppes. Ansambliõpe toimub väiksemas grupis, soololaulu tunnid on individuaalsed, seega on osalejate arv piiratud. Õpilased ansambli- ja sooloõppesse valitakse ettelaulmise põhjal õppeaasta alguses. Soolo- ja ansambliõppe õpilased esindavad E STuudiot lisaks kooli ühiskontsertidele ka muudel üritustel.

Tütarlastekoor

2019/20. õppeaastal alustab E STuudio tütarlastekoori koosseis, mille väljundiks on ennekõike kontsert- ja konkursstegevus. Tütarlastekoori eesmärgiks on lauljate vokaalsete võimete ja muusikalise kirjaoskuse arendamine. Koori on oodatud neiud vanuses 11-15. Koori juhendab kogenud ja armastatud koorijuht Külli Lokko, kelle käe all laulavad ka E STuudiole tuntust toonud E STuudio Noortekoor ning samuti Elleri tütarlastekoor.

Näitlejameisterlikkus

Näitlejameisterlikkus hõlmab kõike laval toimuvat — alates lavakõnest ja kehahoiust ning lõpetades lavastamise ja näitlemisega. Kogumis, kus on koos muusika, tants, kõne, koor, solistid, ansamblid ning meie imelised õpetajad, hakkab kindlasti sündima midagi imelist! Näitlejameisterlikkuse õpilasi ootavad põnevad projektid ja ettevõtmised kindlasti ka väljaspool E STuudio üritusi – miks mitte teatris, televisioonis jm! Näitlejameisterlikkuse tunnid toimuvad kaks korda kuus nädalavahetustel.

Instrumendiõpe — ukulele

Ukulele on populaarne pill, millel küllaltki lihtne mängutehnika. Ukulelega on võimalik suhteliselt kiiresti omandada esimesed oskused saatmaks lihtsamaid laule ning ühtlasi kogeda pillimängu ja musitseerimise rõõmu. E STuudio pakub õppimiseks kohapeal olevaid pille, koduseks harjutamiseks on soovitatav omada isiklikku pilli. Ukuleleõppesse on oodatud nii lapsed kui täiskasvanud, eelnev kokkupuude pillimängu ja nooditundmisega pole vajalik.

Hobikoor täiskasvanutele

Koorikooli koosolekul välja käidud uitmõttest luua lastevanematele ka oma koor on aastaga välja kasvanud 26 liikmeline lauljaskond. Kooris laulavad erinevatel elualadel töötavad harrastajad, kellest on kujunenud ühtehoidev ja sõbralik segakoor. Iganädalastes proovides õpitakse orienteeruma noodipildis, erinevates muusikastiilides, arendatakse vokaaltehnikat ning kunstilist tunnetust. Lisaks E STuudio ühistele kontsertitele Vanemuise teatrimajas on hobikoor esinenud TÜ Kliinikumi jõulukontserdil, Tartu linna päevade raames filmi “Grease” ühisel kaasalaulmisel ning üllatusesinejana Ettevõtlike Daamide Assotsiatsiooni aastagalal. Koori repertuaaris on laule Eesti popiklassikast filmimuusikani.

Lisaks laulmisele ei puudu koosviibimistelt naer ega arutelud erinevatel teemadel – muusika, haridus jm.  Vestlustest saadud kultuurisoovitused on kooriliikmeid ajendanud ühiselt kuulama ja vaatama mitmeid kontserte ja etendusi, lisaks on käidud tutvumas selliste huvitavate organisatsioonide nagu Eesti Rahvusringhääling, Rahvusooper Estonia, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia lava- ja telgitagustega. Hobikoor on ühe tegutsemisaasta jooksul jõudnud korraldada mitu laululaagrit ja muid ühiseid ettevõtmisi. Hobikoori proovid toimuvad kord nädalas kaks tundi korraga.