Muusikal “Alice Imedemaal”

Muusikal "Alice Imedemaal" - E STuudio

110 noort progerokkisid muusikalis “Alice Imedemaal”

Juuni alguspäevadel Tartu Sadamateatris etendunud koguperemuusikal “Alice Imedemaal” tõestas, et noored on võimelised publikule pakkuma väärt elamust, kui täiskasvanud neisse usuvad ja vajalikku tuge annavad!

Muusikal "Alice imedemaal" - E STuudio

Etenduses oli kokku 18 kandvat noort näitlejat ning noortest ja lastest koosnev koor, mis tähendab, et laval oli korraga üle saja noore inimese. Kui kuulda, et üks huvikool hakkab tegema muusikali, kus osades on noored, on kerge eeldada, et tegemist taaskordse “huvitav vaid laval olevate laste vanematele ja lähedastele”-tüüpi ettevõtmisega, kuid tartlastele hästi tuntud ja konkurssidel rahvusvaheliselt tunnustatud E STuudio koori- ja tantsukooli juht Külli Lokko võttis ette hulljulge ja ambitsioonika projekti teha “päris asja”. 

Kui professionaalse lavastaja (Tanel Jonas) ja stsenaristi (Ott Kilusk) meeskonda toomine polegi ehk niivõrd uskumatuna tunduv aspekt, siis fakt, et kogu lavastuses kõlanud muusika on kirjutatud spetsiaalselt selle ettevõtmise tarbeks, on muljetavaldav, eriti arvestades, et helilooja Ardo Ran Varres ja laulutekstide autor Aapo Ilves on väga hinnatud tegijad. Pole siis ime, et algse idee sünnist lavatulekuni läks peaaegu kaks aastat, eriti arvestades, et kuigi vaatemänguliste kontsertide andmises E STuudiol kogemust jagub, on etenduse lavale toomine esmakordne kogemus. 

Esmakordseid kogemusi jagus veel. Lavastaja Tanel Jonase sõnul on see esmakordne kogemus töötada mitteprofessionaalsete näitlejatega ning sellest on olnud palju õppida. Näitlejameisterlikkuse lihvimise kõrval oli suureks väljakutseks, kuidas kuidas teha proove pundiga, kes käivad veel lisaks koolis ning teisteski huvitegevustes. Sadamateatri lavale pääseti proove tegema alles veel mõned päevad enne, seega pidi kõigil viimase hetkeni olema usku, et maagia saabub. 

Saabus! Tuntud raamatu ainetel loodud etendus pidi loomulikult pakkuma fantaasiat (kunstnik Triinu Pungits)  ja rõõmu eelkõige just pere pisematele, kuid progeroki kastmes muusika ja mõnedki vaimukad sõnamängud, panid ka pahura pereisa pea võnkuma ning suu muigama. Ning muusikaliste osade kõrget taset ei saa siinkohal kuidagi kahtluse alla seada, sest noorte solistide, koori ning professionaalse live-bändi koosmõju (Külli Lokko dirigeerimisel) tõi mõneski kohas oma võimsusega kananaha ihule.

Muusikal “Alice Imedemaal” on mittetulunduslik ettevõtmine, mis oli ka osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist. Hetkel käivad läbirääkimised selle üle, kas etendust on võimalik aasta lõpus Kagu-Eesti lavadele tuua. 


Lavastaja: Tanel Jonas
Muusika autor: Ardo Ran Varres
Laulutekstid: Aapo Ilves
Stsenarist: Ott Kilusk
Kunstnik: Triinu Pungits

Osades:
Alice – Emily Mäesepp, Annaliisa Kivi
Väike Alice – Rosanna Säälik, Thea-Tikker Pikhoff
Kübarsepp – Elisabet Bachaus, Aigi-Lii Oja
Irvikkass – Triinu Johanna Sepp, Annabret Albert
Anette Nurja, Lisette Leopard, Kirke Miina Tegova, Stella Seim, Kristin Ivan, Ida Aleksandra Lillepuu, Katri Kade, Tuulõ Iva, Berit Järveküla, Ida-Marie Möldre, Kertu Juhkam, Tristan Erik Teniste, Mirtel Aal
ja kõik teised E STuudio koori- ja tantsukooli lauljad

Bänd:
Priit Sootla – klahvpillid
Risto Virkhausen – kitarr
Andres Vago – kitarr
Margus Tammemägi – löökpillid
Felix Verlin – bass
Kristin Müürsepp – flööt


E STuudiol on Tartu linna kultuurielus oluline roll ning mitmekesiste kontsertprogrammidega on meie koorid, solistid ja ansamblid rikastanud viimaste aastate kultuurimaastikku Tartus. Meie kooride konkursside tulemused on E STuudio nime viinud rahvusvahelisele tasandile.


Koguperemuusikal “Alice Imedemaal” on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 lisaprogrammist.

Kontakt:

Külli Lokko 
E STuudio koori- ja tantsukooli juht
info@estuudio.ee
5096157
Kristina Masen
muusikali turundusjuht
kontakt@kristinamasen.ee
57803761